Sadettin Saran’ın ilk kitabı “İçindeki Dağı Aş”

Sektöründe öncü çalışmalara imza atan başarılı iş insanı ve milli sporcu Sadettin Saran; gençlere ilham kaynağı olabilmek adına yaşam boyu edindiği tecrübeleri kaleme aldı. Saran “İçindeki Dağı Aş” isimli ilk kitabında; kendi iş hayatını, girişimcilik deneyimlerini, kişisel tecrübelerini, başarı ve başarısızlık hikâyelerini onu örnek alanlar için yazdı. 15 Eylül’de raflara dizilen, özellikle gençlere “ben yaptım, siz de yapabilirsiniz” mesajı veren kitaptan Sadettin Saran için doğan telif gelirleri Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlanarak yine Türkiye’nin gençlerine gidiyor.

Medya ve yayıncılık başta olmak üzere faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde zaman içinde markalaşarak Türkiye ekonomisine katkı sağlayan Saran Group’un kurucusu Sadettin Saran, gençler için kaleme aldığı ilk kitabında bugünlere kolay gelmediğini vurguluyor. “Zirveden manzarayı izleyen bir adamın öyküsü değil, zirveyi aklına ve kalbine inançla yerleştirmiş bir kişinin yolculuk hikayesi” olarak tanımladığı kitabında; başarıya giden yolları, ayağına takılan taşlarla, kararlı yolculuğunda karşılaştığı başarısızlıklarla örnekleyerek anlatmış. 
 

“Amaç Para Kazanmak Değil, Asıl Amaç Paylaşmak!”

Kitabında ilkelerin, inançların ve hedeflerin önemine değinen yazar; “Amacınız para kazanmak olmasın, amacınız paylaşmak olsun. Ne kazanırsanız onu paylaşın. Bu bir zorunluluk değil, insani hazların en değerlisi. Değer, öğretilerimiz doğrultusunda bizlere huzur ve tatmin hissini sağlayan önemli bir yaşam unsurudur. Sevgi ise yaşama sıkı sıkı tutunmanın en temel motivasyonu. Hayatı amaçları tüketmeden, paylaşarak, değerler ve ilkeler doğrultusuna sevgi ile yaşayabilmek ise şansın ta kendisi.” ifadeleriyle sahip olunan tüm şeylerin paylaşılması gerekliliğini belirtiyor.

İçindeki Dağı Aş”ın geliri Darüşşafaka Cemiyetine Bağışlanıyor

Sadettin Saran; iş yaşamındaki başarılı ve saygın duruşuyla birlikte gençlerin eğitimlerine ve gelişimlerine destek veren sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyor. Saran; spor bilincinin artması, sporda fırsat eşitliği ve eğitimde fırsat eşitliğinin önemini her fırsatta vurguluyor.

Sadettin Saran’ın ilk kitabından Sadettin Saran için doğan telif gelirleri de Darüşşafaka Cemiyeti ile eğitimde fırsat eşitliğine ihtiyacı olan çocuklar için kullanılacak. Saran, babası ve annesini bir araya getiren yolculuğu anlatırken de eğitimde fırsat eşitliğine vurgu yapıyor. Babası Özbek Saran’ın Darüşşafaka’dan mezun olarak devlet bursuyla Amerika Birleşik Devletleri’ne üniversite okumaya gitmesiyle hikâyenin başladığını söylüyor ve “Darüşşafaka Cemiyeti eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması açısından çok önemli bir kurum. Babam Darüşşafaka’da okudu, mezun oldu ve buradan çıkarak devlet bursuyla yurtdışında eğitim alma imkânı buldu. Darüşşafaka Cemiyeti babam gibi binlerce çocuğu okutarak ülkemize kazandırdı. Ülkemize birçok önemli isim yetiştiren Darüşşafaka Cemiyeti’ne katkı sağlamak beni çok mutlu ediyor” dedi. 

 

 

 

 

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın