Murat Kurum: İstanbul'da 90'lı yıllara geri dönüş vardır

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı, Ankara Kızılcahamam’da düzenlenen, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Meclis Üyeleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu.

Murat Kurum, Kanal İstanbul projesinin üzerinden bir tehdit dili kullanıldığı iddia ederek ülkenin kalkınmasına karşı bir duruş olduğunu söyledi.

Bakan Kurum, aynı zamanda İstanbul’un susuzluk ve çöp sorunları ile boğuştuğunu öne sürdü. İstanbul’un 90’lı yıllar geri döndüğünü söyledi.

Kanal İstanbul üzerinden tehdit dili kullanıldığını iddia eden Kurum, şunları söyledi:

“Maalesef, istemezükçü zihniyet, aslında bu ülkenin AK Parti eliyle büyümesine, kalkınmasına karşı duruşlarını gizlemek için Kanal İstanbul’u bahane ediyorlar, kullanıyorlar. Bir bakıyorsunuz müteahhitlerimiz, bir bakıyorsunuz kurumlarımız, yöneticilerimiz, vatandaşlarımız tehdit ediliyor. Bu tehdit dilini kullananlar, şunu çok iyi bilmelidir ki bizim milletimiz tehditlere kulak asmamıştır, bundan sonra da asmayacaktır. Her projeyi yaptığımız gibi vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri tutacağız ve yatırımları yapmaya devam edeceğiz.”

“İstanbul’da, bugün maalesef 90’lı yıllara geri dönüş vardır”

İstanbul’un medeniyet birikimini, tarihi dokusunu, kültürel yapısını koruduklarını, geliştirdiklerini anlatan Kurum, şöyle devam etti:

“İstanbul’da her belediye başkanımız, aldığı bayrağı liyakatle, ehliyetle, eserle, hizmetle daha yukarıya taşıdı. Bugün üzülerek görüyoruz ki İstanbul bu başarıdan, liyakatten, ehliyetten çok uzaktadır. Gönül belediyeciliğinin ortaya koyduğu eser siyasetinin yerine, İstanbul bugün yeniden susuzluğu, çöp sorunlarını, birikmiş problemleri konuşmaya başlamıştır. Bizim AK kadrolar olarak medeniyet tecrübesine ve asıl kimliğine kavuşturduğumuz İstanbul’da, bugün maalesef 90’lı yıllara geri dönüş vardır. Bugün İstanbul ne yazık ki yatırımlarla değil, İstanbul’la hiçbir alakası olmayan pek çok suni gündemle, mağduriyet edebiyatıyla gündeme gelmektedir, buna hiç kimsenin hakkı yoktur. İstanbul’u yönetmek, aklıyla, ruhuyla, kalbiyle İstanbul’da olmaktır, İstanbul’un dışında hiçbir şey düşünmemektir. Bugün İstanbul, tarihinde hiç görmediği ciddiyetsizlikle karşı karşıyadır. İstanbul, bu şehir için tek bir hayal kurmayanların, kuramayanların ellerinde adeta mahkumdur, mahzundur.

Bir işin hayalini kurmak, o işe dört elle sarılmak demektir. Biz AK Parti kadroları olarak, İstanbul’u bir rüya şehri yapmak için mücadele ediyoruz. Bizim hayallerimizin de rüyalarımızın da kaynağında, peygamberimizin mübarek fetih hadisi vardır. İstanbul’a olan sevdamız kutludur, kutsaldır. Biz aziz İstanbul için mücadele ediyoruz. Onlar ise yaptıklarımızı yıkıyor, imar ettiklerimizi bozuyor, bizim açtıklarımıza yeniden açılış törenleri tertip ediyorlar. Şehirde yeşil alan üretemedikleri gibi bizim yapmış olduğumuz yol kenarlarındaki, o güzelim dikey bahçeleri bile hazmedemiyorlar. Trafiği bitireceklerini söylediler, metrobüs yolunda dahi yeni bir trafik türüne sebep oldular. Ulaşım rahatlayacaktı, bozulan, yanan otobüslerle şehri yolda bıraktılar. 2,5 yılda belediyeleri borç batağına soktular. Kısacası başta İstanbul olmak üzere bizim aziz şehirlerimizi mağdur ettiler.”

“Cumhurbaşkanımızı 2023’te yeniden seçmek boynumuzun borcudur”

Milletin, vakti geldiğinde bu iş bilmezlere, algıyla süreç yönetenlere, sosyal medya kurnazlarına, mağduriyet edebiyatıyla işleri yoluna koymaya çalışanlara gereken cevabı vereceğini söyleyen Kurum, “Bugün bu salondaki ruh, bu gidişi durduracak, önce 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı’nı zirveye taşıyacak, akabinde de 2024’te Fatih’in emaneti İstanbul’u teslim alacaktır.” dedi.

Şehirler için, ülke için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Kurum, “Onlar, yaptığımız eserleri fırsat bulduklarında kendilerine mal etmeye çalışadursunlar. Onlar, terör örgütü sempatizanlarıyla kol kola olsunlar. Biz İstanbul’un kahramanlarıyla birlikteyiz.” ifadesini kullandı.

İstanbul’u yeniden ehline teslim etmek için, yeniden AK Belediyecilikle buluşturmak için, hep birlikte var güçleriyle, gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini kaydeden Kurum, şu görüşleri paylaştı:

“Ben inanıyor ve biliyorum ki Cumhurbaşkanımızın liderliğinde İstanbul’umuzda emanet, ehil ellere, liyakatli ellere yeniden geçecektir. Sizin ruhunuz, Türkiye için dönüm noktası olan 2023 ve 2024 seçimlerinde AK Parti’mizi, Cumhur İttifakı’mızı yeniden zirveye taşıyacak olan ruhtur. Cumhurbaşkanımızı 2023’te yeniden seçmek boynumuzun borcudur, bu ülkeye borcumuzdur, çocuklarımıza, Türkiye’nin geleceğine borcumuzdur. İşte bu nedenle, projelerimizi, yatırımlarımızı her zamankinden daha kararlı, çok daha güçlü bir şekilde anlatalım. Girilmedik kapı, alınmadık gönül bırakmayalım. İnşallah, AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak daha nice zaferler kazanacak, milletimizin teveccühüyle yeni destanlar yazacak, yepyeni başarı hikayelerine hep birlikte imza atacağız.”

Related Posts

Bir cevap yazın