Devlet Bahçeli’nin MHP grup toplantısı konuşması


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalar yapıyor…


Devlet Bahçeli'nin MHP grup toplantısı konuşması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalar yapıyor…

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

“Cumhur İttifakı olarak pek çok yasal düzenleme kazandıracağız. MHP yaparsa en iyisini yapar. Davamızın haklarını savunacağız. Mücadelenin sonu yoktur.

İnandığımız sürece davamızın itibarına bağlı kaldığımız müddetçe ne bir engel tanıyacağız ne de iftiralara boğun eğeceğiz. Karşımıza geçip yapamazsın diyenler çıkacak, onlara gülüp geçeceğiz.

Önümüze kesmek isteyenleri hayalleri ile başbaşa bırakacağız. Doğru duracağız, dürüst davranacağız, düzgün yaşayacağız, nerede bir mazlum varsa yanında duracağız. Bizler Türkiye sevdalısıyız.

Dünya ne eski dünya, insan ne eski insandır. İnsani felaketlerin, göç krizlerinin, göçmen akınlarının, paylaşım kavgalarının, etnik rekabetlerin neden olduğu karmaşa medeniyet ve milletler arasındaki soğumayı, donma noktasına ulaştırmıştır.

BM, 5 ülkenin yayılmacı politikasına kılıf hazırlamakla meşguldür. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi Suriye’de kalıcı bir çözüm bulmanın vakti gelmiştir. Rusya ile iş birliğinin genişlemesi iki ülkenin de çıkarınadır.

Suriye konusu kağıda dökülmüş, defalarca üzerinde mutabakata varılmış bir meseledir. PKK’ya PYD’ye ofis açan Rusya’nın İdlib’de terörle mücadele söylemi samimi değildir.

Amerika yaptırım kartını masaya çıkardı diye devletimizin egemen vasfından vazgeçeceğimizi bekleyenler, bunu dileyenler aldığımız füze ve hava savunma sistemlerinin çürümesini tavsiye edenler ya işbirlikçi mahluklar ya da iradesiz mahluklardır. Türkiye, neyi nasıl alacağının hesabını sadece millete verir. ABD bize ‘S-400 almayın derken’ teröristlere silah gönderiyor.

Teröristlerle ittifak içerisinde olan Amerika, Türkiye’yi ne sanıyor? Afganistan’ı bu hale getiren kimdir?

Bu kadar mı korkuyorlar bizden? Ben Ülkü Ocakları’ndan yetişmekten iftihar eden bir genel başkanım. İkbal için değil, Türk milletinin istikbali için ülkücü oldum, ülkücü yaşadım, vakti geldiğinde canımı ülkücü olarak teslim edeceğim. Dünyaya bir kez daha ülkücü olurdum.

Ülkü ocaklarından şehit çıkar, gazi çıkar, adam gibi adam çıkar. Bir tek çıkmayacak teröristtir, haindir, devlet ve millet düşmanıdır. İlla terörist arıyorlarsa Pensilvanya’ya bakmalarıdır. ”

AYRINTILAR GELİYOR…

Related Posts

Bir cevap yazın

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now