Ahmet Hakan: Festival iptal etmek AK Parti çizgisine uygun bir tutum mu?

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Zeytinli Rock Festivali’nin kaymakamlık tarafından iptal edilmesine ilişkin olarak,“O festivale katılanlar, zaten bize oy vermezler. Yasakla gitsin’ anlayışı, Erdoğan’ın anlayışı olamaz.” düşüncesini dile getirdi. 

Hakan, ”Festival iptal etmek AK Parti çizgisine uygun bir tutum mu?” başlıklı yazısında, ”Öyle olsaydı… Erdoğan, ’Alevi vatandaşlarımız, zaten bize pek oy vermiyorlar. Cemevine, Hacıbektaş’a gitmeme gerek yok’ der ve cemevine, Hacıbektaş’a gitmezdi. Cemevi ziyareti de Hacı Bektaş-ı Veli anmasına katılım da… Topluma şu mesajı vermeyi hedefliyor: ’İnançlarımız farklı olabilir ama bu farklılık bizim ayrı düşmemizi gerektirmez. Farklılığımız zenginliğimizdir.’ Tam da tüm Türkiye toplumuna böyle bir mesajın verilmesi için gayret gösterilirken.. ’Eğlence anlayışlarımız farklı, bu yüzden sizin eğlence anlayışınıza müdahale ediyoruz’ demek… Yaman bir çelişki oluşturmaktadır.” değerlendirmesini yaptı. 

Hakan şu ifadeleri kullandı: 

”Üstelik ’Zeytinli Rock Festivali’, taaa 2005 yılından beri yapılan bir festival. Yani neredeyse AK Parti ile yaşıt. 2005’ten beri yapılmasında bir sakınca görülmeyen festivalin 2022 yılında engellenmesi, AK Parti’nin ta en baştan beri izlediği siyasi çizgiye terstir ve bir sapmadır.”

TIKLAYIN | Zeytinli Rock Festivali: Kaymakamlık tarafından iptal kararına itirazımız reddedildi

TIKLAYIN | Zeytinli Rock Festivali’ne kaymakam engeli

TIKLAYIN | Burhaniye’de yasaklanan Zeytinli Rock Ferstivali yerine belediyeden ’alkol yasaklı etkinlik’ hazırlığı!

TIKLAYIN | Can Bonomo’dan Zeytinli Rock Festivali’nin yasaklanmasına tepki: İnsanları kutuplaştırmaktan başka hiçbir maksadı, faydası yok

TIKLAYIN | Mor ve Ötesi’nden Zeytinli Rock Festivali’nin yasaklanmasına tepki

TIKLAYIN | Zeytinli Rock Festivali’nin iptaline Cahit Berkay’dan tepki: Müziğin ne kötülüğünü gördünüz kardeşim!

Kaynak: T24

Related Posts

Bir cevap yazın